Δήμητρα Παπαευθυμίου

Την Παρασκευή 17/5 και ώρες 15:00 - 18:00 στην αίθουσα Δ του Νέου κτιρίου, θα γίνει μάθημα Φυσιολογίας φυτών,

ως αναπλήρωση του προγραμματισμένου μαθήματος που θα χαθεί λογω εκλογών τη Δευτέρα 27/5.

Η εργαστηριακή άσκηση του μαθήματος δεν θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 10/4, λόγω φοιτητικών εκλογών. Η ημερομηνία διεξαγωγής μεταφέρεται την Πέμπτη 11/4 και ώρα 8:30 το πρωί.

Η διάρκεια της άσκησης δεν ξεπερνάει τη μία ώρα.

Ισχύουν οι ίδιοι κανονισμοί των εργαστηριακών ασκήσεων, οπότε απαιτείται η προσέλευση όλων των φοιτητών της ομάδας 2.

Λόγω υπερπλήρωσης της ομάδας 1, οι μετακινήσεις φοιτητών προς την ομάδα 1 δεν είναι δυνατές, εκτός αν υπάρξει αμοιβαία ανταλλαγή με φοιτητές/φοιτήτριες που ήδη βρίσκονται στην ομάδα 1.

Συγκεκριμένα, οι φοιτητές με αριθμούς μητρώου 1992 (ομάδα 2), 2054 (ομάδα 4), 2077 (ομάδα 4) και 2078 (ομάδα 3) που ζήτησαν να μεταφερθούν στην ομάδα 1, θα παραμείνουν στις προϋπάρχουσες εργαστηριακές ομάδες.

Εφόσον είναι εφικτές οι αμοιβαίες ανταλλαγές που επιθυμούν οι φοιτητές, θα πρέπει να το δηλώσουν μέχρι την Παρασκευή 15/2 μέσω email, οπότε και θα κλειδώσουν οι εργαστηριακές ομάδες.

Περαιτέρω αλλαγές των ομάδων και αμοιβαίες ανταλλαγές δεν θα είναι εφικτές για το μάθημα Φυσιολογίας φυτών κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου.

Την Τρίτη 12 Φεβρουαρίου και ώρα 10:00-11:00 θα γίνει εισαγωγή στο μάθημα και στις εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος Φυσιολογίας φυτών καθώς και διανομή εργαστηριακών οδηγών.

Παρακαλούνται να παρευρεθούν όλοι οι φοιτητές του 2ου έτους καθώς και φοιτητές παλαιότερων ετών που θα παρακολουθήσουν το μάθημα συτό το εξάμηνο.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις θα ξεκινήσουν την Τρίτη 19/2, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Οι βαθμολογίες για το μάθημα Ανατομία και Μορφολογία Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse. Οι τελικές βαθμολογίες θα αναρτηθούν στο σύστημα Cronos την Πέμπτη, 14 Φεβρουαρίου.

Τετάρτη, 30 Ιανουαρίου 2019 11:49

Φυσιολογία Φυτών - αποτελέσματα

Οι βαθμοί της γραπτής εξέτασης του μαθήματος που διεξήχθει στις 24/1 βρίσκονται στο συνημμένο αρχείο.

Καλή χρονιά!

Οι τελικές βαθμολογίες των εργαστηριακών ασκήσεων Σεπ-Δεκ 2018 έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Οι διαλέξεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν την 1/10, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Την ίδια μέρα (Δευτέρα 1/10), στις 14:00 στην αίθουσα Γ' του νέου κτιρίου θα γίνει εισαγωγική ενημέρωση στα εργαστήρια του μαθήματος και διανομή του εργαστηριακού οδηγού. Παρακαλούνται να παραβρεθούν όλοι οι φοιτητές του 2ου έτους καθώς κι όσοι φοιτητές προηγούμενων ετών θα παρακολουθήσουν τα εργαστήρια.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 8/10, σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Για την ορθή διεξαγωγή των εργαστηριακών ασκήσεων, παρακαλούνται όλοι οι φοιτητές να διαθέτουν τα ακόλουθα:

1. Καλυπτρίδες τετράγωνες (1 συσκευασία)
  2. Βελόνα μικροσκοπίας
  3. Λαβίδα με μυτερά άκρα
  4. Ξυραφάκια διπλής όψης (1 πακέτο ξυριστικές λεπίδες)
  5. Μπλοκ σχεδίου Α4, χωρίς γραμμές (ελεύθερου ή ακουαρέλας), τουλάχιστο 12 φύλλων
  6. Μολύβι σχεδίου (κατά προτίμηση μαλακό) και σβύστρα
  7. Εργαστηριακή ποδιά
Δευτέρα, 24 Σεπτεμβρίου 2018 09:37

Βαθμολογία Φυσιολογίας Φυτών

Οι βαθμοί της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2018 για το μάθημα Φυσιολογία Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Οι τελικοί βαθμοί των προβιβαστέων θα αναρτηθούν στο Cronos μέχρι την Παρασκευή 28/9/2018.

Ο φοιτητής για τον οποίο εκκρεμούν εργαστηριακές υποχρεώσεις, παρακαλείται να επικοινωνήσει με τη διδάσκουσα προκειμένου να παρακολουθήσει τις εργαστηριακές ασκήσεις του μαθήματος στο εαρινό εξάμηνο (Φεβρουάριος-Ιούνιος 2019).

Οι βαθμοί της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2018 για το μάθημα Ανατομία και Μορφολογία Φυτών έχουν αναρτηθεί στο ecourse.

Καθώς δεν εκκρεμούν εργαστηριακές υποχρεώσεις απο κάπιοο φοιτητή/φοιτήτρια που εξετάστηκε, οι τελικοί βαθμοί των προβιβαστέων θα αναρτηθούν στο Cronos μέχρι την Παρασκευή 28/9/2018.