Γεώργιο Θυφρονίτη

Ο κ. Παναγιώτης Πόθος, θα παρουσιάσει τη Διπλωματική του εργασία με τίτλο «Μελέτη των λεμφοκυτταρικών υποπληθυσμών στο μυελό των οστών ασθενών με πολλαπλό μυέλωμα σε πλήρη ύφεση», που πραγατοποιήθηκε στο εργαστήριο Ανοσολογίας του τμήματος Βιολογία του ΕΚΠΑ, την Παρασκευή 12/7, στις 12:30, στην Αίθουσα Α του νέου κτιρίου.

Την Πέμπτη 27/6 στις 16:30 (4:30μμ), στην αίθουσα Α, η κ. Βιργινία Τσιούρη θα παρουσιάσει τη Διπλωματική εργασία της με τίτλο:

"THE EFFECT OF DEUTERATED WATER ON THE MUTATIONAL SPECTRUM DURING IN VITRO DNA REPLICATION" που πραγματοποιήθηκε στο University of Surrey.

Δευτέρα, 24 Ιουνίου 2019 14:57

Αποτελέσματα Ανοσολογίας

Τα αποτελέσματα έχουν αναρτηθεί στο ecourse στη σελίδα του μαθήματος.

ΓΘ

Την Τρίτη 25/6 στις 10:30πμ, στην αίθουσα Α, ο κ. Θανάσης Κουρνούτης θα παρουσιάσει τη Διπλωματική εργασία του με τίτλο:

"The optimization of a protocol for the monitoring of autophagy induction via pharmaceutical compounds in a Drosophila melanogaster model" που πραγματοποιήθηκε στο University of Warwick.

Πέμπτη, 20 Ιουνίου 2019 17:30

Μερικά Αποτελέσματα Ανοσολογίας

ΣΤο συνημμένο θα βρείτε τους βαθμούς όσων έχουν υποβάλει αίτηση ορκωμοσίας για την παρούσα περίοδο. Οι φοιτητές που θέλουν να δουν το γραπτό τους να επικοινωνήσουν μαζί μου με e-mail.

Δευτέρα, 10 Ιουνίου 2019 15:20

Εξέταση εργαστηρίου Ανοσολογίας

Η γραπτή εξέταση του  εργαστηρίου θα γίνει στις 20/6, 9-11πμ.

Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να δουν την συνημμένη ανακοίνωση. Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων είναι η 21/6.

Στα πλαίσια του προγράμματος Interreg Ελλάδα-Ιταλία, πραγματοποιείται αύριο 3/4/2019, 16:00-21:30, στο Συνεδριακό κέντρο "Κάρολος Παπούλιας", ημερίδα με κεντρικό θέμα τη Μεσογειακή διατροφή. Συνημμένο το πρόγραμμα της ημερίδας.

Τα τελικά αποτελέσματα, θεωρία+εργαστήριο+bonus, έχουν αναρτηθεί στο e-course και θα σταλούν αύριο στο cronos.

Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019 15:06

Κυτταρική Επικοινωνία και Σηματοδότηση

Η παρουσία στα 2 πρώτα μαθήματα είναι υποχρεωτική για τους φοιτητές που θα επιλέξουν το μάθημα.