Γραμματεία

Προθεσμία δηλώσεων: 6-12-2019 μέχρι 20-12-2019.

Παρακαλούμε δείτε με προσοχή την αναλυτική ανακοίνωση που επισυνάπτεται.

Αγαπητοί φοιτητές,

σας ενημερώνουμε για τη λειτουργία νέας ενότητας στο site μας,

Σπουδές/Υποστήριξη Φοιτητών (http://bat.uoi.gr/studies/undergraduate-studies/student-support-menu)

όπου μπορείτε να βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για την υποστήριξή σας κατά τη διάρκεια των σπουδών σας.

Καλείσθε να αξιοποιήσετε κάθε δυνατότητα ενημέρωσης  και εξυπηρέτησης που σας προσφέρουμε,

και ειδικότερα να έρθετε σε επαφή με τους συμβούλους σπουδών σας όποτε το χρειάζεστε.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Για την ενημέρωσή σας δείτε το επισυναπτόμενο αρχείο.

Παρασκευή, 22 Νοεμβρίου 2019 12:32

Πρόγραμμα Κατατακτηρίων Εξετάσεων 2019

Οι κατατακτήριες εξετάσεις του έτους 2019 θα διεξαχθούν σύμφωνα με το πρόγραμμα που μπορείτε να δείτε στο επισυναπτόμενο αρχείο.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Παρακαλούμε δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία για αναλυτική ενημέρωση.

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο δελτίο τύπου και την πρόσκληση υποβολής αιτήσεων.

Παρασκευή, 01 Νοεμβρίου 2019 14:33

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΜΙΛΙΑ_Γ. Κολιός

Το Εργαστήριο Φαρμακολογίας του Τμήματος Ιατρικής οργανώνει την Πέμπτη 7/11/2019 και ώρα 2μμ, ομιλία του Καθηγητή Φαρμακολογίας του Τμήματος Ιατρικής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου, κ. Γεωργίου Κολιού.

Το θέμα της ομιλίας είναι: «Η συστημική βιοπληροφορική στην επανατοποθέτηση φαρμάκων και τον προσδιορισμό νέων φαρμακευτικών στόχων».

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να δείτε την επισυναπτόμενη ανακοίνωση.

Προκήρυξη για την εισαγωγή  μεταπτυχιακών φοιτητών στον 5ο κύκλο του Διιδρυματικού Προγράμματος  Μεταπτυχιακών Σπουδών  με τίτλο «Βιο-ιατρικές και μοριακές επιστήμες στη διάγνωση και θεραπεία ασθενειών», σε συνεργασία της Ιατρικής ΔΠΘ και του Τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών του ΔΙΠΑΕ (πρώην Τμήμα Ιατρικών Εργαστηρίων του ΑΤΕΙΘ).

Έναρξη υποβολής δικαιολογητικών:                       Από 1η Νοεμβρίου 2019

Λήξη υποβολής:                                                  15 Φεβρουαρίου 2020

Έναρξη μαθημάτων:                                            Τέλη Φεβρουαρίου-Αρχές Μαρτίου 2020

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε τα συνημμένα αρχεία.

Σας ενημερώνουμε ότι :

1. Η ΔΙΑΝΟΜΗ των συγγραμμάτων (ΕΥΔΟΞΟΣ) για το χειμερινό εξάμηνο ακαδ. έτους 2019-2020 ξεκινά την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019.
  2. Για τις ημερομηνίες των ΔΗΛΩΣΕΩΝ των μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2019-2020 θα υπάρξει σχετική Ανακοίνωση από τη Γραμματεία.

Τη δήλωση των συγγραμμάτων την πραγματοποιείτε με τους προσωπικούς κωδικούς (τους ίδιους χρησιμοποιείτε και για δηλώσεις μαθημάτων). Η δήλωση συγγραμμάτων μπορεί να πραγματοποιηθεί από την ιστοσελίδα του ΕΥΔΟΞΟΥ : (www.eudoxus.gr)

ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΤΑΙ: Ότι οι φοιτητές φέρουν αποκλειστικά την ευθύνη για τη δήλωση μαθημάτων και συγγραμμάτων που υποβάλλουν. Πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί, ώστε να υπάρχει ακριβής αντιστοιχία μεταξύ των μαθημάτων και των συγγραμμάτων που δηλώνουν. Σε διαφορετική περίπτωση θα κληθούν να επιστρέψουν συγγράμματα για μαθήματα που δεν έχουν δηλώσει στη χειμερινή δήλωση εξετάσεων.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Αν και οι δηλώσεις των μαθημάτων δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη, τότε, δηλώστε τα συγγράμματα ΜΟΝΟ όταν είστε σίγουροι για τα μαθήματα που θα δηλώσετε, όταν ξεκινήσουν οι δηλώσεις μαθημάτων. Δηλώνετε 1 σύγγραμμα για το αντίστοιχο 1 μάθημα και μόνο.

Το σύστημα του ΕΥΔΟΞΟΥ κάνει έλεγχο στις δηλώσεις σας μόλις κλείσει, αν κάποιος έχει πάρει τα βιβλία, αλλά η δήλωσή του δεν είναι σωστή, θα πρέπει να τα επιστρέψει το επόμενο εξάμηνο γιατί δεν θα έχει πρόσβαση στα συγγράμματα του επόμενου εξαμήνου.