Αλέξανδρο Δευτεραίο

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Εβδομάδας Καινοτομίας (16-21 Απριλίου), η APIVITA σε συνεργασία με το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Βιοεπιχειρείν» προκηρύσσουν Διαγωνισμό Καινοτομίας με τίτλο «Life Innovation».
Ο Διαγωνισμός Καινοτομίας «Life Innovation» αφορά την κατάθεση μίας καινοτόμου ιδέας σε τρεις εναλλακτικές θεματικές ενότητες:
1) Καινοτόμο Καλλυντικό Προϊόν
2) Καινοτόμο Διατροφικό Προϊόν
3) Καινοτόμο Συμπλήρωμα Διατροφής
και θα προσφέρει σε έναν τυχερό/η Υποτροφία στο πρωτοποριακό πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών «Βιοεπιχειρείν», που έχει σχεδιαστεί και εκπονείται από το Τμήμα Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και το Ινστιτούτο Βιολογίας, Φαρμακευτικής Χημείας και Βιοτεχνολογίας του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών. Περισσότερα για το ΔΠΜΣ «Βιοεπιχειρείν» που διεξάγεται στην Αθήνα μπορείτε να δείτε στο http://bioepixirin.bio.uth.gr .
Στον Διαγωνισμό έχουν δικαίωμα συμμετοχής: Πτυχιούχοι Σχολών Επιστημών Υγείας, Θετικών Επιστημών, Γεωπονικών Επιστημών, Πολυτεχνικών Σχολών και άλλων Τμημάτων των Πανεπιστημίων της ημεδαπής ή αναγνωρισμένων ομοταγών
Ιδρυμάτων της αλλοδαπής καθώς και πτυχιούχοι Τμημάτων Α.Τ.Ε.Ι. συναφούς γνωστικού αντικειμένου.
Περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό στην ιστοσελίδα:

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΩΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ
των προθεσμιών για την υποβολή εργασιών για τα βραβεία του Ιδρύματος Ανάπτυξης του ΜΕ.Κ.Δ.Ε. του Ε.Μ.Π.

(συνημμένο αρχείο)

Τρίτη, 30 Ιουνίου 2015 10:01

Νέο κτίριο ΒΕΤ

BET New building 2

Ανακοινώνεται πως κατά το επόμενο ακαδημαϊκό έτος (2015-2016) αναμένεται η ολοκλήρωση και παράδοση του νέου κτιρίου του Τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών. Το κτίριο είναι συνολικής επιφάνειας 3.500 τμ και βρίσκεται απέναντι από το κτίριο της Διοίκησης (Μεταβατικό). Περιλαμβάνει 8 χώρους φοιτητικών εργαστηρίων και 4 αίθουσες διδασκαλίας, καθώς και 2 αίθουσες βαρέων οργάνων. Σημειώνεται δε πως ο πάγιος και επιστημονικός εξοπλισμός του κτιρίου θα φτάσει το ποσό των 2.350.000€.

BET NEW Building interior 1 BET New building  interior 2

Το εν λόγω ερωτηματολόγιο συμπληρώνεται μετά το πρώτο τρίμηνο από την έναρξη της Διπλωματικής Εργασίας, από τον ασκούμενο φοιτητή, όταν εκπονεί τη διπλωματική του εργασία εκτός Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και ο Επιβλέπων του δεν είναι μέλος του τμήματος ούτε και μέλος ΔΕΠ άλλου τμήματος του ΠΙ.
Παρακαλούμε απαντήστε στις ερωτήσεις, σημειώστε τα σχόλια σας σχετικά με την Διπλωματική Εργασία και υποβάλλετε το ερωτηματολόγιο.

Βρείτε το ερωτηματολόγιο στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ερωτηματολόγιο περιοδικής αξιολόγησης διπλωματικής εργασίας